21.Yüzyılda Ebeveyn Olmak ve 1.Ebeveynlik Kongresi

Epeydir Minikokul’da bir kongre ya da seminer duyurusu paylaşmıyordum. Uzun bir aradan sonra paylaşacağım bu kongreye, anne olmadığım halde katılmak için can atıyor ve şimdiden gün sayıyorum! Anne olmadığım halde diyorum, çünkü bu kongre ebeveynlere özel!

Vehbi Koç Vakfı Okulları tarafından, 17-18 Kasım 2012 tarihlerinde düzenlenecek olan “21.Yüzyılda Ebeveyn Olmak” konulu 1.Ebeveynlik Kongresi’nden bahsediyorum. Alanlarında duayen olan Prof.Dr.Çiğdem Kağıtçıbaşı, Prof.Dr.Mehmet Sungur, Prof.Dr.Yankı Yazgan ve Prof.Dr.Erdal Atabek’in de aralarında bulunduğu 32 konuşmacı, aşağıdaki konularda başta ebeveynleri olmak üzere, yolu çocukla keşisen herkesle paylaşımda bulunmak amacıyla kongreye davet ediyor.

Kongre ana temaları;

  • Değişen Aile Yapıları, Ana-Baba Tutumları, Anne-Baba-Çocuk İlişkileri
  • Dijital Çağda Anne-Baba Olmak
  • Sağlık (Obezite, Cinsel Eğitim, Madde Bağımlılığı)
  • Öğrenme Süreçleri ve Gelişimi (Hiperaktivite ve Dikkat Eksikliği, Öğrenme Güçlüğü)
  • Sosyal İlişkiler (Arkadaş İlişkileri, Zorbalık, Siber Zorbalık vb.)
  • Kariyer Gelişimi

Katılımın ücretsiz olduğu 1.Ebeveynlik Kongresi’ne katılmak için aşağıdaki linkten kayıt yaptırmanız yeterli. Vehbi Koç Vakfı Okulları’nın Tuzla kampüsünde gerçekleşecek olan kongreye ulaşım için servis imkanı da mevcut.

Çocukları, eğitimciliği ve anne baba olmayı önemseyen herkes aşağıdaki sayfayı tıklayın ve bu tarihleri ajandanıza ekleyin derim. Orada karşılaşmak dileğiyle…

Kongre kayıt sayfası ve detaylı bilgi için tıklayınız.

 

1. Ebeveynlik Kongresi

VKV Koç Özel İlkokulu, Orta Okulu ve Lisesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü olarak 21. yüzyılda yetişmekte olan çocukların ebeveynlerinden farklı bir dünyada yaşayacaklarının farkındayız. Çocukların dünyayı yorumlaması, zaman algısı, insanlar arası etkileşimleri ile düşünce tarzlarının ve duygularını ifade ediş biçimleri ebeveynlerinkinden farklı olacaktır. Tüm bu değişiklikler anne babaların çocuklarını, onların dünyalarını anlamalarını ve etkin iletişim kurmalarını olumsuz etkileyebilecektir.

Bu sebeple 17-18 Kasım 2012 tarihinde VKV Koç Özel İlkokulu, Orta Okulu ve Lisesi’nde yukarıdaki konuların tartışılacağı anne babalar ile bu konuda bilimsel çalışmalar yapan araştırmacıları bir araya getirmek amacıyla 1. Ebeveynlik Kongresi’ni düzenlemek istiyoruz. Bu kongrede sizin de aramızda olmanızdan onur duyacağız.