Süslü Püslü Prenses

Buket hayatından hiç memnun değil. Oynamaya tiril tiril prenses giysileriyle gitmek istiyor. Oysa annesi, kar yağdığı bahanesiyle buna izin vermiyor. Neyse ki Buket, sıcak giysilerin de çok kullanışlı olabileceklerini keşfediyor – her ne kadar annesinin düşündüğü biçimde olmasa da… Çünkü bir çocuk hem süslü püslü prenses, hem de Tarzan olabilir!

Küçücük kızınız evden çıkmadan önce iki saat takıp takıştırıyor, ayaklarına dolanmasına karşın prenses elbisesinden vazgeçmiyor ve pembeden başka renk giymek istemiyor mu? “Bu kızın hali ne olacak?” diye saçınızı başınızı yolmadan önce, bizce kızınızın anneannesine, kendi kızının aynı yaştaki durumunu sorun. Bir de bu kitabı kızınızla okuyup Buket’e birlikte gülün!

Fransız yazar Christine Naumann-Villemin ve çizer Marianne Barcilon, neşe ve enerji dolu kitaplarında, çocukların büyüklü küçüklü sorunlarına gülmece duygusuyla yaklaşıyorlar. Ancak burada sözkonusu olan, büyüklerin çocuklara gülmesi değil, çocukların kendilerine gülmeleri. Çünkü bu kitaplar çocukları ciddiye alıyor, onlara dürüstçe yaklaşıyor ve onların bakış açısını yakalamaya çalışıyorlar.

Naumann-Villemin ve Barcilon’un kitapları, yedi Avrupa dilinin yanısıra Çince, Japonca ve Korece’ye çevrildi.

KÜNYE

Süslü Püslü Prenses
Özgün Adı: Mademoiselle Princesse n’aime pas manger
Yazan ve Resimleyen: Christine Naumann-Villemin, Marianne Barcilon
Çeviren: Aslı Motchane
Yaş Grubu: 3+
Kır Çiçeği Yayınları, 2007, 32 sayfa
ISBN:978-9944-701-06-8