7 Rakamı Sayı Çalışması

Sayı kavramı, nesneleri sınıflara ayırmak seriler oluşturmak ve ilişkileri anlatmak için bu işlemleri birleştirme yeteneğini içerir. Örneğin, 4 rakamı dört birimden oluşan bir sınıfı ifade eder. Bu birim herhangi bir nesne ya da olay olabilir. Örneğin, boncuk, araba, millet, vb. gibi. Aynı zamanda 4 rakamı bu sınıfın üç birimlik bir sınıftan çok, beş birimlik bir sınıftan da az olduğunu ifade eder. Bir başka değişle, çocuk hem bir sınıf içindeki nesnelerin birbirleriyle ilişkilerini, hem de bu sınıfın diğerlerine olan göreli durumunu anlamalıdır. Dört denilince bu sayıya varana dek olan nesneler sayılmalıdır. Sayı kavramı gelişme ve deneyimler sonucu oluşur. Bu çalışmamızı sayı kavramı ile yeni tanışan miniklerimiz için hazırladık.

2 cevaplar
 1. gülnur
  gülnur says:

  Siteniz süperrrr!Emeğinize yüreğinize sağlık.Kızım 66 aylık ve1.sınıfa başladı. 2 rakamındayız ve zorlanıyor.Umarım ileride herşey onun için daha güzel olur.
  Rehberlik bölümünüzü henüz inceleyemedim. Kızım odaklanmakta zorlanıyor.Bununla ilgili yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  • Hatice
   Hatice says:

   Merhaba Gülnur Hanım,
   Öncelikle site ile ilgili yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Yeni yasa ile birlikte sürpriz bir şekilde okula başlamak durumunda kalan çocuklarımız ve ebeveynler hala şaşkın durumda, kızınızın okul öncesi eğitim alıp almadığını bilmiyorum, fakat okul öncesi eğitim almamış çocuklar başta olmak üzere bir çok öğrencinin aynı zorluklarını yaşadığını yakınen gözlemliyorum. Her çocuğun gelişimi kendine hastır, dikkat ve odaklanma becerileri de keza öyle. Eminimki doğru yönlendirmeyle kızınız bu konuda kendi gelişim hızına uygun bir ilerleme kaydedecektir. Umarım bu süreçte her şey yolunda gider.. Kızınıza ve size bol eğlenceli günler dilerim :)

Yorumlar kapalı.