Edukids Eğitici Oyun Kartları

Bir hafta evvel kurucusu Nuran Gür’den aldığım bir maille tanıştım Edukids Oyun Kartları’yla… Bir anne olarak 3 yıldır çocuğuyla birlikte büyüttüğü “Edukids” markasını ve ürünlerini internet sitelerinden inceledikten sonra Nuran Hanım’ın ürünleri bana ulaştırmasıyla kart setlerini daha detaylıca inceleme fırsatı yakaladım.

En son çıkan Bebeğimin İlk Oyun Kartları ile birlikte toplam yedi adet kart seti bulunuyor Edukids’in ürün yelpazesinde. 0-1 yaş grubuna hitap eden Bebeğimin İlk Oyun Kartları ve 2 yaş ve üzeri çocuklar için hazırlanmış diğer altı set, alanında uzman pedagog ve eğitimcilerin danışmanlığında, ülkemizde üretilmiş.

NEDEN EDUKIDS?

Oyun, çocuklar için gerçek bir ihtiyaçtır ve çocukların bedensel, psikolojik, sosyal ve bilişsel gelişimi açısından oldukça önemlidir. Bütün gelişim alanlarında hızlı bir öğrenme süreci içinde olan okul öncesi dönem çocuklarının en büyük öğrenme aracı oyundur. Öğrenmenin, bireyin içinde bulunduğu gelişim döneminin ışığında hazırlanmış materyaller kullanıldığında anlamlı ve kalıcı olduğu düşünüldüğünde oyuncak seçiminin de ne kadar önemli husus olduğu tekrar açığa çıkmaktadır.

Eğitici kartlar, yapbozlar ve bloklar gibi materyaller okul öncesi dönem çocuklarının özellikle bilişsel ve psikomotor gelişimlerini desteklemesinden dolayı uzmanlar tarafından ailelere tavsiye edilen başlıca oyuncaklar arasındadır.

Çocukların oynamaktan büyük keyif aldığı yapbozlar ve eğitici kartların birleştirilmesiyle oluşturulmuş Edukids ürünleri, “Çocuklar için en etkili ve eğlenceli öğrenme yolu oyundur.” felsefesinden yola çıkılarak tasarlanmış. Edukids Oyun Kartları çocukların; sayı, renk, parça-bütün ve harf gibi bir çok kavramı öğrenmesine yardımcı olurken, aynı zamanda akıl yürütme, dikkat, hafıza, görsel algı ve yaratıcılık gibi bilişsel gelişimin alt alanlarını da destekliyor. Ve en önemlisi tüm bunları yaparken çocukların aileleri ile eğlenceli vakit geçirmelerinin onlara verilebilecek en değerli hediye olduğunu da tekrar tekrar hatırlatıyor!

EDUKİDS ÜRÜNLERİ

ALFABE İLE KELİMELER

Bu kartlar çocukların okul öncesi dönemde alfabenin harfleri ile tanışıp öğrenmesine katkıda bulunacaktır. Kutuda bulunan 29 adet kartın ön yüzünde harfin kelimesi ve görseli, arka yüzünde ise ilgili harf bulunmaktadır. Bu oyunda harflerin çocuğun zihninde yer etmesinin yanı sıra, çocuk birçok nesne ve varlık ile tanışmış olacak.

Alfabe ile Kelimeler

ŞEKİLLERLE RENKLER VE HAYVANLAR

Bu kartlar çocukların şekiller, renkler ve hayvanlar ile küçük yaşlarda tanışıp öğrenmenlerine katkıda bulunmak için tasarlanmıştır.Kutuda toplam 10 adet kart bulunmaktadır.Çocuğunuz renkleri ve hayvanları eğlenceli bir şekilde öğrenirken, isteseniz renk hangi şekil yada ilgili hayvan hangi şekli tutuyor gibi sorularla oyunu geliştirebilirsiniz.

Şekillerle Renkler ve Hayvanlar

ZIT KAVRAMLAR

Kutunun içerisinde yapboz şeklinde 18 adet 2’li Zıt Kavram tamamlama kartı (toplam 36 kart) bulunmaktadır. Çocuklar bu oyun ile parça bütün ilişkisi kurma beceresini geliştirirken bir çok nesne, varlık ve kavram ile tanışacak. Bu oyun içerisinde zihinsel bir çalışma yapılırken çocuğun mantık yürütme,yaratıcı düşünme ve konuşma becerileri ile ince motor kas gelişimi de desteklenecektir.

Zıt Kavramlar

SAYILARLA EŞLEŞTİRME

Sayı kavramının öğrenilmesinde en etkili yollardan biri olan nesne-sayı eşleştirmeleri bu kart setindeki temel amaç. Bir tarafında 1-20 arası sayıların, bir tarafında o sayı kadar nesnenin yer aldığı kartların iki parçalı yapboz şeklinde tasarlanmış olması aynı zamanda parça-bütün kavramının gelişmesine de katkıda bulunuyor.

Sayılarla Eşleştirme

ENGLISH FLASH CARDS

Edukids English Flash Cards, çocukların erken yaşlarda İngilizce kelimeler ile eğlenceli bir şekilde tanışması ve eğlenirken öğrenmelerine katkıda bulunmak için tasarlanmıştır.Kutuda hayvan, eşya, meyve, aile, mevsim ve renklerin bulunduğu toplam 40 adet oyun kartı bulunmaktadır. Kartın ön yüzünde İngilizce terimin görseli ile İngilizce karşılığı, arka yüzünde ise İngilizce renkler yer almaktadır. Bu oyun ile çocuğun İngilizce Dil Gelişiminin desteklenmesinin yanı sıra, çocuk birçok nesne ve varlık ile tanışmış olacak.

English Flash Cards

HİKAYELİ YAPBOZ

Edukids ‘Hikâyeli Yapboz’ eğitici oyun seti diğer yapbozlardan farklı olarak, bir hikâye kitabı ile geliyor. Oyunumuz dört farklı hikâye ve her hikâyeye ait altı karttan (toplam 24 kart) oluşuyor. Bu oyunda birbiriyle ilişkili yapboz kartlarını eşleştirip hikâyeleri oluşturacaksınız. Bu oyunu hem çocuğunuzla başbaşa oynayabilirsiniz hem de çocuğunuz arkadaşları ile oynayabilir.

Hikayeli Yapboz Oyun Kartları

BEBEĞİMİN İLK OYUN KARTLARI

Bu kartlarda bulunan görseller, bebeklerde erken görme uyarısını ve zihinsel gelişimi desteklemek için geometrik şekillerle birlikte, yüksek kontrastlı siyah, beyaz ve kırmızı renkler kullanılarak tasarlandı. Kutunun içerisinde 6 hayvan, 4 eğlenceli yüz ifadesi ve nesnelerin yer aldığı toplam 12 adet kart bulunmaktadır. Bu oyunda geçireceğiniz sürede bebeğiniz ile birlikte eğlenirken iletişiminiz de güçlenecek, bebeğin işitme, görme ve dokunma duyularının desteklenmesi ile çevre algısı gelişecektir.

Bebeğimin İlk Oyun Kartları

EDUKİDS’in HİKAYESİ

Çalışan bir anne – baba olarak çocuğumuzla birlikte paylaştığımız zamanların değerini biliyor ve bu özel anların eğlenceli tarafını aynı zamanda eğitici oyun ve oyuncaklarla zenginleştirmek istiyorduk. Bu zamanlarda zeka geliştirici oyunlar ararken çocuklar için özel olarak üretilen puzzle – yapboz ve flashcards – eğitici oyun kartları ile tanıştık.

Kızımız o dönemlerde artık tam bir puzzle kurdu olmuştu; hiç sıkılmadan, yorulmadan aksine çok eğlenerek gittikçe artan parça sayılarıyla gelişen puzzları hep birlikte oynuyorduk. Eğitici oyun kartlarıyla oynarken hayvanları, nesneleri ve renkleri tanımaya çalışıyor, tüm bu oyunları oynarken hem eğlenmenin hem de öğrenmenin değişik yollarını keşfediyorduk…

Çalışan bir anne olarak yoğun iş hayatıma ara verdiğim bu dönemde, kızımla birlikte zamanı paylaşmanın keyfini doyasıya yaşıyorduk. Bir anne olarak farklı oyunlar ürettikçe kızımın da eğleniyor ve öğreniyor olmasından çok mutlu oluyordum. İşten ayrıldığım bu dönemde kızımdan ayrılıp tekrar aynı tempoda çalışmak bir türlü içime sinmiyordu.

Tüm dünyada çocukların zihinsel gelişimini desteklemek için en başta tercih edilen flashcards’ın, ülkemizde okul öncesi yaş grubu çocukları için ürün çeşitliliği ve farkındalığı açısından büyük bir eksik olduğunu tespit ettik ve nasıl geliştirilmeli, neler yapılmalı diye düşünmeye başladık.

Sonuç olarak bir annenin, 2 yaşında ki kızı için yaşına uygun oyunlar ararken flashcards yani eğitici oyun kartlarıyla tanışması ile “girişimci annelik” macerası başlamış oldu. ‘Puzzle ile eğitici kartlar birleşse nasıl olur?’ diye düşünen anne Nuran GÜR’ün titiz çalışmaları sayesinde Ekim 2010′da EDUKIDS tüm seçkin kitabevlerinde yerini aldı.

Edukids Eğitici Oyun Kartları konusunda uzman pedagog ve eğitimcilerden destek alınarak tasarlandı. Ürünleri tasarlarken konusuyla fazla karmaşık olmaması, çocuğun ister tek başına ister arkadaşlarıyla birlikte grup halinde rahatlıkla oynayabileceği, hafif ve kolay toplanabilir ürünler olmasına özen gösterdik. Ayrıca kullanılan resimlerin, renklerin ve kavramların da büyük bir özenle seçildiği bu çok özel eğitici setlerle sınıf içi eğitimi aynı zamanda evlerinize getirmek istedik.

Çocuklar için en değerli hediyenin; onlarla birlikte zamanı paylaşmak inancından yola çıktık. Edukids ile bu anları hem eğlenceli hem de faydalı geçirmenizi diliyoruz.

Edukids ile ilgili daha detaylı bilgi için tıklayınız.

106 cevaplar
« Daha Eski Yorumlar
  1. elif sevim
    elif sevim says:

    mrb ben bu kartlardan almak istiyorum oğlum için size ulaşabileceğim telefon veya internet adresi var mı?

« Daha Eski Yorumlar

Yorumlar kapalı.