Özgün Sayfa Çalışmaları

Uygun Ortam, Uygun Materyal!

Okul öncesi dönem çocuğu, bütün gelişim alanlarında hızlı bir öğrenme süreci içindedir. Bu öğrenme sürecinin niteliğini belirleyen başlıca etkenler ise içinde bulunulan gelişim dönemi ve kalıtsal özelliklerin yanısıra uygun yaşam koşulları’dır. Öğrenme, bireyin içinde bulunduğu gelişim döneminin ışığında hazırlanmış materyaller kullanılarak gerçekleştirildiğinde anlamlı ve kalıcıdır.

Bütün gelişim alanlarında olduğu gibi bilişsel gelişim alanında da çocuğun içinde bulunduğu gelişim döneminin özelliklerine göre eğitim materyallerinin hazırlanması gerekmektedir. Bilişsel gelişim çalışmalarında kullanılan başlıca eğitim materyalleri sayfa çalışmalarıdır.

Günümüzde teknolojinin eğitim alanında da aktif olarak kullanılması; eğitim materyallerine daha hızlı ve doğru kaynaklardan ulaşabilmek adına oldukça önemli. Bizler de bu bilinçle, alanında uzman kişiler tarafından hazırlanmış sayfa çalışmalarını siz değerli eğitimci ve velilerimizle paylaşmak sorumluluğunu taşıyoruz.

Minikokul’da;

bilişsel gelişimin çeşitli alt alanlarında çalışmalar bulabilir ve sürekli güncellenen içeriklerimizle öğrenme sürecini çocuklar için daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Psk. Hatice ATMACA

2 cevaplar
 1. Deniz Tan
  Deniz Tan says:

  Ben bir anaokulunda Psikolog olarak çalışıyorum ve çocuklarla bazı dikkat çalışmaları yapıyorum. Burada paylaştığınız sayfa çalışmalarını çok beğendim, onları bir kitap halinde bulmam mümkün müdür? Bunlara benzer çalışmaların yer aldığı bir kitap önerebilirseniz çok memnun olurum.
  Şimdiden teşekkürler..

  • htcatm
   htcatm says:

   Merhabalar Deniz Hanım;
   Web sitemizde paylaştığımız çalışmalar herhangi bir kitaptan ya da başka bir kaynaktan alıntı değildir, web sitemiz için benim özel olarak hazırladığım özgün etkinliklerdir. Web sitemiz dışında her hangi bir basılı kaynakta etkinliklerimiz yayınlanmamaktadır.

   Fakat çeşitli kitaplar ve kaynaklarda bu tür çalışmaları bulmamız mümkündür. Morpa Yayınları, Kök Yayıncılık, Tübitak, Adeda Yayıncılık (özellikle Dikkat Gelişim Setleri setleri) vb. yayınlarda etkinlik ya da kavram kitaplarına ulaşmak mümkün.

   İyi Çalışmalar…

   Psk. Hatice ATMACA

Yorumlar kapalı.