Seni Çok Seviyorum Kartı

13 Mayıs Anneler günü yaklaşırken miniklerimiz okullarında annelerine çeşitli hediyeler hazırlıyorlardır eminim ki. Üzerine iliştirilmiş sevgi sözcükleri ile miniklerin kendi elleriyle hazırladıkları kartlar ise anneler gününün vazgeçilmezleri!

A Day In My Life blogunda karşılaştığım bu güzel kart örneğini sizlerle paylaşmadan edemedim!

 

3 cevaplar
 1. b ozturk
  b ozturk says:

  sayfa güzel, ancak dili son derece yoz. Türkçe cümlelerin içine sürü ile İngilizce kelime sıkıştırmışsınız. Bu hem Türkçeye hem de İngilizceye saygısızlık. Açıkçası çocuğum ileride böyle konuşursa çok kızarım. Veya bana anneler gününde “I love you” yazan kart getirse ne düşüneceğimi bilemem. Ben çocuğumu “I love you evladım” diye sevmiyorum, “seni seviyorum” diyorum. Benim sevgi dilim, duydu dilim Türkçe. Çocuğumla Türkçe iletişim kuruyorum. Anaokulu yabancı dil öğretilen bir yer olamaz, olmamalı. Yoksa sonuç şimdiki gençler gibi bir nesil olur: “ayy mekdanıldsın ayskrimi çok güzel” “popap kuizden kaç aldın” “körv kaç çıkmış” vs vs

  • Hatice
   Hatice says:

   Merhaba, hassasiyetinizde kesinlikle haklısınız. Kart örneklerini yabancı sitelerden aldığım için ingilizce cümleler var, türkçeleştirmek ve öyle koymak belki de en doğrusu ama sadece ilham olsun, fikir versin diye paylaştığım içerikler bunlar..

Yorumlar kapalı.