Van İçin Türkiye Kumbarası

Vakit, Van’ın eğitim yaralarını sarma vakti!

Türkcell, TEV ile ortaklaşa yürüttüğü “Van İçin Türkiye Kumbarası” kampanyasıyla sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. Tüm Türkiye’yi derinden etkileyen Van depreminden sonra bir çok yardım kampanyası düzenlenmişti. Fakat Türkcell diğer kampanyalardan farklı olarak Van’ın eğitim yaralarını sarmayı çalışırken, tüm Türkiye halkını da taşın altına elini koymaya davet ediyor. Şu zamana kadar toplanan bağış miktarı Türkcell’in bağışladığı 5.000.000 Tl ile birlikte 7.422.448 TL.Kampanyanın web sitesinde yapılan açıklama ise şu şekilde:

“Turkcell ailesi olarak Van için hepimiz tek yürek olduk. Van’ın o zor günlerinde teknolojimizi, baz istasyonlarımızı, iletişim altyapımızı hayat kurtarmak için kullandık. Bizce bu da yeterli değildi. “Van’a kalıcı faydalar sağlayacak başka neler yapabiliriz?” sorusunu kendimize sorduk ve bağışladığımız 5 milyon TL ile bir Öğretmen Kampüsü, bir Öğrenci Yurdu yaptırmaya ve maddi olanaklardan yoksun başarılı öğrencilere eğitim bursu sağlamaya karar verdik. Mart ayında Öğretmen Kampüsü ve Öğrenci Yurdumuzun temelini atmayı planlıyoruz. Her iki projemizi de bu yıl ki eğitim-öğretim dönemine yetiştirmeyi hedefliyoruz.”

Siz de Destekleyin!

Siz de kampanyaya destek vermek istiyorsanız Van yazıp 5283’e yollayın Türkiye Kumbarası’na 5 lirayla katkıda bulunun. Ayrıca havale ve online olarak kredi kartınızla da bağış yapabilirsiniz. Detaylar için aşağıda belirtilen kampanya web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Kampanya Web Sitesi: www.turkiyekumbarasi.com