Bir Güzel Haftasonu

“Bahar geldiğinde mi ben böyle olurum, yoksa böyle olduğumda mı gelir bahar?” Bu ikilemi çözemeyenler var mı hala? Çok da önemi yok aslında ama benim durumum net: “Bahar geldiğinde böyle olanlardanım ben!”

Bahar yüzünü gösterdiğinde evde duramayan, her türlü çiçeği koklamak için koku alma duyusu 3-4 kat hassaslaşan, gözü ağaçlarda olgunlaşmış meyve arayan, çiçek böcek fotoğrafı çekmekten 10 dakikada yürüdüğü yol saatler süren, “Çiçek dalında güzeldir.” cümlesine fena halde sinir olan, elinde bir iki tutam çiçek tuttuğunda ondan mutlusu olmayan, “Bu hafta hangi otlar gelmiş acaba?” diye semt pazarlarınının yolunu tutan, kırda bayırda yapılan piknik, yürüyüş vs. gibi her türlü faaliyete “Ben de varım!” diyen… İşte o benim! İşte bahar geldiğinde ben böyleyim.

Bahar ile olan ilişki durumumuzundan bahsettiğimize göre başlıkta belirttiğim üzere “Güzel Bir Haftasonu” meselesine giriş yapabiliriz artık! :)

hendek-doga-yuruyusu (6)

Eş durumundan Adapazarı’lıyım ben.. Ayda bir ziyaret amaçlı gidiyoruz Adapazarı’na, gitmişken de yeni yerler keşfetmeden dönmüyoruz. Bu hafta sonu erkenden kaçtık İstanbul’dan, cuma günü öğlenden sonra çıktık her ikimizde işten. İstanbullu cuma trafiği ile boğuşurken biz Sapanca’nın Mahmudiye Köyü’ndeki Yayla Alabalık Tesisleri’nde balıklarımızı yemiş üstüne çayımızı içerken haftasonu planları yapıyorduk.

Niyetimiz kendimizi dağa bayıra vurmak olunca, ertesi gün Nadir hemen sevgili arkadaşımız dağcı, fotoğrafçı, doğasever Mustafa Can’a haber uçurdu. Mustafa’nın yolladığı mail ile Sakarya Dağcılar Topluluğu’nun pazar günü Hendek yaylalarına düzenleyeceği doğa yürüyüşü etkinliğinin haberini aldık ve katılmaya karar verdik.

Pazar günü saat 8’de düştük yollara, minibüsle çıkılabilecek en yüksek noktaya çıkıp yürüyüşe başladık. Yeniyayla ve Dikmen Köyleri arasında tam 17 km yürüdük. Çiğdem Yaylası, Turnalık Yaylası, Turnalık Gölü ve Tirimli Yaylaları’nı gördük. Fotoğraf makinemizi İstanbul’da unuttuğumuz için iphone fotoğrafçılığı yaptık, bol bol instagram fotoğrafı çektik ve her gezi dönüşü olduğu gibi bir sonrakinin planını yapa yapa eve döndük…

Bizim iphone fotoğraflarımızın yanısıra Mustafa’da bol bol fotoğraflarımızı çekti, buradaki bütün fotoğraflar kendine ait, Nadir’ciğimle çiçekler arasındaki fotoğrafımızı yılın fotoğrafı ilan ediyor, Mustafa’ya da teşekkürlerimi sunuyorumm. :)

Not: Dikkat ettiniz mi bilmem ama bahar, yazılarımdaki gülen yüz sayısını da artırdı. :) :) :)

hendek-doga-yuruyusu (9)hendek-doga-yuruyusu (8)hendek-doga-yuruyusu (11)hendek-doga-yuruyusu (3)hendek-doga-yuruyusuhendek-doga-yuruyusu (2)hendek-doga-yuruyusu (10)hendek-doga-yuruyusu (1)

2 cevaplar
  1. Derya Güner
    Derya Güner says:

    Hatice arkadaşım harika bir gün geçirmişsin. Allah mutluluğunuzu daim etsin. Senin gibi bu kadar çok çiçeklerden anlayana da rastlamadım. Allah ilmini arttırsın. Seni çok seviyoruz, canım arkadaşım.

Yorumlar kapalı.