Çocuklar Hayata Çıksınlar!

Gülben Ergen, Feride Edige ve Elvan Oktar’ın başlattığı, MEB işbirliği ile yürütülen ve okul öncesi eğitim konusunda farkındalık yaratan “Çocuklar Gülsün Diye Projesi” ve Omo’nun sponsorluğunda başlayan “Kirlenmek Güzeldir!” kampanyası güzel bir işbirliği içinde. “Hayata pencereden bakmasınlar, çocuklar hayata çıksınlar!” sloganıyla yola çıkan kampanyadan elde edilen gelirle anaokullarına eğitim materyalleri desteği ve oyun alanları yapılması hedefleniyor.

Çocuklar Gülsün Diye Projesi Nedir?

Çocuklar Gülsün Diye, okul öncesi eğitimin çocuklarımız için ne kadar önemli olduğunun altını çizmek amacıyla yola çıkan ve sizlerin de desteğiyle büyüyen bir yardım kampanyası. Gülben Ergen’in kurucuları arasında yer aldığı kampanyanın temel hedefi; 0-6 yaş arası çocuklarımıza çağın gereklerine uygun nitelikte eğitim verebilmek ve eğitim hayatlarına mutlu bir başlangıç yapmalarını sağlayabilmek.

Çocuklar Gülsün Diye sizlerin de desteğinizle köylerde, ilçelerde, daha doğrusu ihtiyaç duyulan her yerde ana sınıfları yapılmasını amaçlıyor. Elbette kampanyanın görevi ana sınıflarının yapılmasıyla bitmiyor. Ana sınıflarının çağdaş kriterlere uygun hale getirilmesi de kampanyanın ana hedeflerinden biri. Bu hedef doğrultusunda Çocuklar Gülsün Diye, ana sınıflarda ihtiyaç duyulacak oyuncaklardan giyim eşyalarına, kitaplardan enstrümanlara kadar her türlü rengi çocuklarımızın yaşamına katmayı amaçlıyor.

Ayrıca çocuklarımızın evlerinden ana sınıflarına gitmek için kat etmek zorunda kaldıkları uzun yolları kısaltmak ve eğlenceli kılmak için servis araçlarının temin edilmesi de Çocuklar Gülsün Diye kampanyasının öncelikleri arasında!

Omo kampanyaya nasıl destek oluyor?

Omo, Gülben Ergen ile birlikte gerçekleştirdiği Çocuklar Hayata Çıksın kampanyasıyla Çocuklar Gülsün Diye kampanyasına bağış yaparak destek olacak. Omo’nun yaptığı bağışlarla devlet ana sınıflarının kitap, oyuncak ve temel eğitim araçları ile ilgili tüm ihtiyaçları giderilecek, çocuklarımızın özgürce hayata çıkıp oynayabileceği parklar ve oyun alanları inşa edilecek.

Nasıl bağış yapılıyor?

Omo sizlerden küçücük bir istekte bulunuyor: Yapmanız gereken tek şey çocuğunuzun dışarıda oynadığı bir anın fotoğrafını çekip Çocuklar Hayata Çıksın kampanyasının Facebook sayfasına eklemek. Böylece kampanyanın Facebook sayfasına eklenen her bir fotoğraf için Omo ihtiyacı olan devlet ana sınıflarına 1 TL bağışta bulunacak. Daha sonra bu bağışlar, çocuklarımızın hayata çıkacağı parklara, oyun alanlarına, kitaplara, eğitim araçlarına ve oyuncalara dönüşecek. Çocuklarımızın iyi bir eğitim alması için tüm ihtiyaçları giderilecek!

Kampanya sayfasına gitmek ve çocuklarımızın geleceğine katkıda bulunmak için buraya tıklayın!

6 cevaplar
 1. Sibel Kılınç
  Sibel Kılınç says:

  Merhaba arkadaşlar. Siirt’in Şirvan ilçesibe bağlı Damlı köyünde anasınıfı öğretmeniyim. Sınıfımın oyuncak, minder, panduf, kırtasiye malzemeleri, elektrikli süpürge gibi çoğu şeye ihtiyacı var. Lütfen destek olun. Yardımlarınızı bekliyorum.

 2. Azra
  Azra says:

  Merhaba ben van Çaldıran yukarı sagmali koyun de anasinifi öğretmeniyim.okulumuzun kırtasiye malzemeleri oyuncak temizlik malzemeleri kukla müzik aletleri dolap pandif aklınıza gelebilecek herseye ihtiyacimiz var yardimci olursaniz sevinirim

 3. ihsan çiftgül
  ihsan çiftgül says:

  Köyümüz Erzurum ili narman ilçesine bağlı bir dağ köyüdür .Köyümüzün ismi Dağyolu köyü . Ben bu köyde öğretmenim 12 tane öğrencim var ailelerin durumu pek iyi değil okulumuzda kitap kırtasiye ihtiyacı ve öğrencilerin giyim ihtiyacı var ilgilenenlere şimdiden çok teşekkür ederim . saygılar.

 4. sibel çelik
  sibel çelik says:

  merhabalar,
  ben şırnak ili idil ilçesine bağlı tepecik köyünde bir öğretmenim. Köy öğretmeniyim . Burdaki minik yavrularımızında sınıfları güzelleşsin, yüzleri gülsün bu inanın bizim için dünyalara bedel. Siz duyarlı insanlardan da bu konuda destek olmanızı bekliyorum. İlginiz için şimdiden çok teşekr ederim. sibel çelik tel : 05433198990

 5. ÜMMÜHAN KANAT
  ÜMMÜHAN KANAT says:

  MRHB KIZLARIM BU SENE AKSARAY SARIYAHŞİ İLÇESİ ANAOKULUNA BAŞLADI MİLLİ EĞİTİME BAĞLI Bİ OKUL AMA SIKINTILI Bİ OKUL BİRÇOK EKSİĞİ VAR AYRICA İLÇEMİZ TENHA Bİ YERDE OLDUĞU İÇİN VEDE ÖDENEK SIKINTISI OLDUĞU İÇİN ÇOCUKLAR MERKEZDEKİ ÇOCUKLARA NAZARAN DAHA AZ FAYDALANIYORLAR HERŞEYDEN NEDEN BİZİM ÇOCUKLARIMIZDA ÖZEL OKULA GİDEN ÇOCUKLARLA AYNI İMKANLARA SAHİP OLMASINLAR HAYATTA HERŞEYİN PARA OLDUĞUNU BİZ BÜYÜKLAR ANLADIK TAMAM DA NEDEN ÇOCUKLARIMIZ BUNU ERKEN FARKEDİP ÇOCUKLUK HAYALLERİNE MANİ OLALIM SİZDEN TEK RİCAM OKULUMUZ İÇİN YARDIM OYUNCAK KİTAP …VS NE OLURSA YAPABİLECEĞİNİZ ÖLÇÜDE RİCA EDİYORUM BUNUN YANISIRA EKİBİNİZDE KAMPAYA DAHİLİNDE TİYATRO KUKLA GÖSTERİLERİ MÜZİK YADA GİBİ TURNELERİNİZDE İLÇEMİZEDE DÜŞÜNÜRSENİZ ÇOK MEMNUN OLURUZ DÜŞÜNİNKİ BURDA ÇOCUKLARI GÖTÜREBİLECEĞİMİZ SİNAMA BİLE YOK BEN Bİ MEMUR EŞİYİM AMA BU GÜN BU MAİLİ ATAMAYACAK DURUMDA AİLELER VAR HEYECAN BİRAZDA ÜZÜNTÜYLE YAZDIM BU MAİLİ ANLATACAKLARIM HEP BOĞAZIMDA DÜĞÜM ASLINDA LLLLÜTFFENNN BU MAİLİ DEĞERLENDİRİP DÖNERSENİZ BANA ÇOOKK SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TŞKRLER…….ÇOCUKLAR ADINA:)

  • Editor
   Editor says:

   Merhabalar Ümmühan Hanım,
   Maalesef ülkemizde eğitimin diğer kademelerinde yaşanan sıkıntılar okul öncesi eğitim alanında da yoğun bir şekilde yaşanmakta. Minikokul sitesinin kurulmasındaki en büyük sebeplerden biri de okul öncesi eğitim konusundaki farkındalığı artırarak bu sorunların çözümü adına bir adım atmak. Sizler gibi anne-babaların sayısı çoğaldıkça okul öncesi eğitim adını büyük gelişmeler olacağı inancındayız. Kampanyaya katılmak ya da kampanya dahilinde ilçenizdeki okullara da yardım yapılması ile ilgili olarak aşağıdaki linke tıklayıp kampanya resmi sayfasına ulaşabilirsiniz..

   Çocuklar Hayata Çıksınlar Kampanya Resmi Sayfası

   Samimi paylaşımınız için teşekkür ederiz…

   Psikolog Hatice ATMACA

Yorumlar kapalı.