Minikokul, En Mini Mini Birler’in de sitesi!

Mini Mini Birler’in en minikleri uyum haftasını tamamladıktan sonra bu hafta resmi olarak okullu oldular ve yıl boyunca kullanacakları tüm kitapları da okullarından aldılar. Geçtiğimiz günlerde, internetten digital kopyalarını indirdiğim etkinlik kitaplarıyla ilgili kısa bir değerlendirme yapmıştım.

Bu hafta kendi çalıştığım devlet okulundan birer örnek alıp daha detaylıca inceledim ve yine aynı fikirdeyim: “Hepsi birer okul öncesi etkinlik kitabı!

Minikokul; En Mini Mini Birler’in de sitesi!

Bilindiği üzere, Minikokul’un en büyük bölümünü kendi hazırladığım okul öncesi sayfa çalışmaları oluşturuyor. MEB’in 1. sınıf çalışma kitabındaki etkinliklerin bir çoğunun benzerleri ise Minikokul’un sayfa çalışmaları arşivinde halihazırda mevcut. Kitaptaki etkinliklerin yetmediği noktada eminim ki sınıf öğretmenleri ve ebeveynler de Minikokul’un etkinliklerini kullanacak.

Ben de bu yıl hem okul öncesi, hem de birinci sınıfları düşünerek daha çok etkinlik paylaşmayı hedefliyorum. Artık sınıf öğretmenlerini de Minikokul’da görecek olmak 4+4+4’ün benim için en (belki de tek) güzel yanı.

Tüm sınıf öğretmenleri ve okul öncesi öğretmenlerine güzel bir yıl eğitim yılı dilerken ve elimden geldiğince çok etkinlik paylaşacağıma da söz veriyorum :)