Okul öncesi eğitim güçlendirilecek!

UNICEF Türkiye Temsilciliği’nin teknik desteği ile AB destekli Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında 30 Ocak – 1 Şubat tarihleri arasında Ankara’da “Okul Öncesi Eğitim Programları Güncelleme Çalışması” yapılacak.

AB destekli Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi devam ediyor. Bu kapsamda Okul Öncesi Eğitim Programları Güncelleme Çalışması Açılış Toplantısı yarın yapılacak. Toplantının açılış konuşmalarını Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü (TEGM) Funda Kocabıyık, UNICEF Türkiye Temsilci Yardımcısı Regina De Dominicis, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) – Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı (TTKB), Prof. Dr. Emin Karip ve Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı, Salih Çelik yapacak.

Toplantıya Katılan Uzmanlar

İki gün sürecek olan organizasyonda ele alınacak konular ve konunun uzmamları şöyle:
Prof. Dr. Tanju Gürkan – Okul Öncesi Eğitim Programlarının Tarihsel Süreci (1994-2006)
Prof. Dr. Fulya Temel – Modüler Programların Tarihsel Süreci
Uzman Dr. Bülent Madi – Çocukta Beyin Gelişimi ve Öğrenme
Prof. Dr. Sibel Güneysu, Prof. Dr. Fulya Temel, Prof. Dr. Neriman Aral, Prof. Dr. Berrin Akman, Prof. Dr. Gelengül Haktanır – Okul Öncesi Eğitim İle İlgili Sorunlar

Projenin Amacı

Genel hedefi, çocukların ve ailelerinin gündüz çocuk bakım ve okul öncesi eğitime kayıt ve devamlarını artırmaya katkı sağlamak olan projenin amacı, MEB kurumları, kamu kurumları, belediyeler ve STK’ların kapasitesi ile toplum temelli modeller ve ortaklıkların geliştirilmesi yoluyla çocuklar ve aileleri için kaliteli gündüz çocuk bakım ve okul öncesi eğitim hizmetlerinin geliştirilmesi ve oluşturulmasıdır.

Kaynak:
www.egitimtercihi.com
www.meb.gov.tr