Ülkemde her şey son dakika!

Öğretmen ilk atmalarıyla ilgili uzun süredir devam eden bekleyiş bugün MEB’in yaptığı basın açıklamasıyla nihayet netliğe kavuştu. En azından artık atamaların ne zaman yapılacağını biliyoruz!

03-09 Eylül tarihleri arasında tercihler, 10 Eylül’de ise atamalar yapılacak ve 11 Eylül’de öğretmenler göreve başlayacak. Okulların açılış tarihi ise malum 17 Eylül! Her öğretmen yaşadığı şehire atanmayacak şüphesiz. Peki, 7 gün bir öğretmenin görev yerine gitmesi, hazırlıklarını yapması için ne kadar yeterli bir süre acaba!

Okulların açılmasına 7 gün kala öğretmen atayacak olan MEB’e soruyorum: “1.sınıflar için oryantasyon programını kim yapacak?”

Peki ya atanamayan öğretmenler, okulların açılmasına 7 gün kala ve bütün eğitim kurumları kadrolarını oluşturmuşken, hangi özel eğitim kurumunda iş bulabilecek!

Atanamayan mağdur, atanan da!

Ülkemizde her şey son dakika!

“Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere “ilk atama” yoluyla 40.000 kadrolu öğretmen ataması yapılacaktır. Buna ilişkin 2012-2 Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Kılavuzu, Bakanlığımızın https://www.meb.gov.tr adresinden kamuoyuna duyurulacaktır. Başvurular, 03-09 Eylül 2012 tarihleri arasında elektronik ortamda yapılacak olup, atamalar 10 Eylül 2012 tarihinde bilgisayar ortamında gerçekleştirilecektir. Atanan öğretmenler, 11 Eylül 2012 tarihinden itibaren göreve başlayacaklardır.”